reede, 22. mai 2015

Alexela Oil vastus Ärilehele

Ärileht esitas täna Alexela'le väärt küsimused seoses kütuseturu olukorraga:

Kirjeldage palun ebaausa konkurentsi ilminguid kütuseturul: Millised need on? Kes ja kuidas neid kasutavad?

Andsime lehele ka meiepoolse ülevaate.

Alexela Oil kui aus turuosaline ei oska täna kirjeldada, milliseid skeeme võivad ebaausad turuosalised kasutada.

Küll saab selle kohta infot anda maksuamet ning seda teemat ühes võimalike skeemidega on kajastanud ka Postimees (http://majandus24.postimees.ee/3146057/aktsiisitous-uputab-eesti-musta-kutusesse) ja Äripäev.

Lisaks saab nii Alexela kui ka teised suurimad kütusefirmad nagu Statoil ja Neste kinnitada, et tänu maksuameti ja seadusandliku võimu tegevusele 2012. aasta suvel korraks paranenud turuolukord on seejärel järjepidevalt halvenenud. Oleme jätkuvalt seisukohal, et parim viis turu korrastamiseks on panna kütusemüüjatele kohustus avalikustada oma tarnijad. Me ei näe mingit alust väidetel, et see võiks olla osa ärisaladusest: pole lihtsalt võimalik tundmatute OÜ-de vahendusel kõiki makse makstes soetada soodsamat kütust kui pakuvad suur-hulgimüüjad.

Olukorra jätkuv halvenemine väljendub ka asjaolus, kus näeme, et teatud turuosalised pakuvad hulgiostjatele kütusehindu, mis on odavamad maaletoojate hindadest. Tekib küsimus, kuidas kõiki ettenähtud makse makstes suudavad selliseid hindu pakkuvad ettevõtted veel ilutseda kasumiteenijate edetabelites. Väited, et ollakse väga analüüsivad ja lihtsalt omatakse õnne, tekitavad kütuseturu suurimates tegijates kummastust – sest suurimate maksumaksjate meie neid ettevõtteid ei kohta.

Meie mure süvendavad ka kuriteoilmingud selles vallas – viimati möödunud kuul, kus maksuamet pidas kinni taas nö. salakütuseveoki (http://www.aripaev.ee/uudised/2015/04/20/maksu--ja-tolliamet-tabas-suures-salakutusearis-kahtlustatavad).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar